اخبار

 

 

اطلاعیه شماره ۳ شرکت هلیکوپتری ایران

موضوع: سانحه هلیکوپتر بل 212 به علامت ثبت EP-HUA

 

پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه


با توجه به اینکه  از لحظات اولیه سانحه تا کنون تیم متشکل از مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت نفت فلات قاره به همراه مدیر عامل و تیم تخصصی شرکت هلیکوپتری ایران در منطقه حضور داشته و با تشکیل ستاد بحران در سکوی R1  بر تلاش مجدانه و بی وقفه تیم تجسس و نجات ،  نظارت و همکاری بی وقفه نموده اند ، بر اساس گزارشات ارسالی اعلام میگردد از شب قبل از حادثه با ورود جبهه هوای سرد و جو نا پایدار دریا متلاطم و مواج گردیده و  این پرواز به خاطر سکته یکی از پرسنل شرکت نفت فلات قاره در سکوی R1 برنامه ریزی شده بود .

لازم به ذکر است بلافاصله پس از سقوط هلیکوپتر ، تیم تجسس  و نجات سکو وارد عمل شده و با از جان گذشتگی بسیار توانستند سه نفر از پنج سرنشین هلیکوپتر سانحه دیده را از آب گرفته و به سکو منتقل کنند.

 

با توجه به ضربه برخورد شدید دو نفر از انان در دم جان باخته و کمک خلبان هلیکوپتر در همان شب به بیمارستان منتقل  می شود .

قابل ذکر است هلیکوپتر سانحه دیده از سکوی R1 بدلیل باد شدید و جریانات آب تقریبا بیش از ۱۰ مایل فاصله گرفته و عملیات جستجو با تقویت تیم متشکل از ۵ فروند کشتی و تیم غواصی برای یافتن مابقی سرنشینان (کاپیتان علی فتاحی و بهروز موسوی) ادامه دارد.

در ادامه عملیات با آوردن لاشه هلیکوپتر به نزدیکی سکو بدلیل شدت تلاطم دریا امکان رفتن غواصان به داخل هلیکوپتر میسر نگردیده و علی رغم استفاده از دوربین ROV و اسکن داخل هلیکوپتر نیز آثاری از وجود مفقود شدگان در هلیکوپتر مشهود نیست.

با این وجود تیم تجسس و نجات همچنان با از خود گذشتگی به تلاش بی وقفه خود ادامه میدهند و هر گونه اطلاعات تکمیلی به محض دریافت به اطلاع خواهد رسید.

 

 


                                                                                                                                                             

اطلاعیه شماره ۲ شرکت هلیکوپتری ایران

موضوع: سانحه هلیکوپتر بل 212 به علامت ثبت EP-HUA

ساعت ٢٣:٣٠


اگر چه از ساعات اولیه این سانحه يك تيم فني متشكل از متخصصين مربوطه به همراه مدير عامل شركت هليكوپتري ايران و نماينده ناظر بررسي سانحه سازمان هواپيمايي كشوري به منظور نظارت مستقيم بر عمليات امداد و نجات در محل حادثه حضور دارند، در عين حال به دليل نامساعد بودن شرايط جوي و متلاطم بودن دريا عمليات امداد و نجات به كندي پيش مي رود.


در اين لحظه هليكوپتر در فاصله نيم مايلي سكوي R1 مهار شده است و بديهي است به محض بهبود شرايط جوي سرعت عمليات افزايش خواهد يافت.


اطلاعیه شماره ۱ شرکت هلیکوپتری ایران

موضوع: سانحه هلیکوپتر بل 212 به علامت ثبت EP-HUA

 

در تاریخ ۲۸/۱/۱۳۹۷ یک فروند هلی کوپتربل ۲۱۲ ملکی شرکت هلی کوپتری ایران که در اختیار شرکت ملی نفت فلات قاره مستقر در جزیره لاوان بوده که بمنظور حمل بیمار سکته قلبی ، در ساعت ۲۰  به وقت محلی به خلبانی کاپیتان علی فتاحی و کمک خلبان سید محمود سهیلی ویک نفر پزشکیار به سمت سکوی R1،  با رادیال ۲۰۰ درجه واقع در پنجاه و پنج مایلی جزیره لاوان بر اساس مقررات جاری سازمان هواپیمایی کشوری و مجوز های عملیاتی شرکت اقدام به پرواز( Medevac) تخلیه بیمار نموده است.

 در ساعت ۴۰ :۲۰ دقیقه به وقت محلی هلی کوپتر مذکور بر روی سکوی R1 نشسته و پس ازسوار نمودن بیمار و یکنفر همراه بیمار، سکوی R1  را به سمت جزیره کیش ترک نموده است که متأسفانه پس از گذشت کمتر از ۳ دقیقه دچار سانحه گردیده است.

شایان ذکر است خلبانان مجرب هلی کوپتر مذکور جهت انجام پرواز شب، دارای کلیه مدارک و گواهینامه های معتبر مربوطه بوده اند. در این سانحه کمک خلبان نجات یافته اما بیمار و پزشکیار جان خودرا ازدست داده اند و  خلبان یکم و یک سرنشین دیگر مفقود گردیده که درحال حاضر عملیات جستجو و نجات با حضور تیم های مجرب همچنان ادامه دارد.

گفتنی است هلی کوپتر یادشده از نوع دو موتوره  بل ۲۱۲ با سال ساخت۱۹۸۱ میلادی مجهز به تمامی دستگاه های ارتباطی ، هدایت و ناوبری کمک ناوبری به روز، مطابق استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری، مربوط به پرواز روی آب در شب بوده و از نظر صلاحیت پروازی وسابقه نگهداری و تعمیرات در وضعیت عاری از اشکال بوده است.

در این ارتباط هرگونه اخبار تکمیلی متعاقبا" اعلام می گردد.