نماینده مردم تهران در مجلس در جریان این بازدید ضمن آگاهی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت آن را بخشی از دستاوردهای کلان نظام در گام اول انقلاب نامید که امروزه با نیروی جوان متخصص و با روحیه جهادی در عرصه های مختلف کشور در حال انجام فعالیت است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم این دستاوردها را نویدی برای یک گام دوم با قوت و اقتدار دانست و دلیل نگاه همیشه امیدوارانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به آینده را همین گنجینه‌ِی عظیم نیروی مستعد جوان و متخصص که افق خوبی را برای کشور ترسیم می‌کنند، معرفی کرد.

الهیان امید و روحیه جهادی را عامل گذر از مشکلات موجود و پیش رو دانست و گفت: “الحمدلله امید و روحیه جهادی در شرکت هلیکوپتری ایران به وضوح دیده می‌شود و مجلس هم ان شاء الله به وظیفه خود عمل می‌کند و خلاء‌های قانونی و نظارتی را برای تسهیل خدمات شما برطرف می‌کند”.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه امروز بخشی از توانمندی‌های شرکت هلیکوپتری ایران دیده شد که به کمک متخصصین داخلی و با مدیریت دلسوز و جهادی بر مشکلات تحریم فائق آمدند و تولیداتی داشتند تصریح کرد: این مجموعه تنها در بحث اورژانس هوایی خدمات شایسته و آمار خوبی در انتقال بیماران و مجروحین حوادث داشته اند که نشانه تعامل خوب این شرکت با سازمان اورژانس هوایی کشور است.

الهیان با اشاره به گزارش وزارت اقتصاد که با شاخص‌های معتبر، استان تهران را از محروم ترین نقاط کشور معرفی کرده بود تاکید کرد: تقویت تهران در زمینه‌های مختلف لازم و اورژانس هوایی برای تهران ضروری است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: تلاش و پیگیری برای ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در تهران را دنبال خواهد کرد.

الهیان با اشاره به تجارب ناموفق خصوصی سازی های اخیر، مجلس برای بالفعل کردن پتانسیل های موجود در شرکت‌های خصوصی که ظرفیت‌های بالایی دارند گفت: متاسفانه تجربیات تلخی در خصوصی سازی‌های چند سال گذشته داشته ایم که موجب تعطیلی‌ها و سختی معیشت کارکنان و کارگران شده است. متاسفانه انتخاب‌ها بر اساس شایسته سالاری و لیاقت و توان مدیریت افراد صورت نگرفته و مدیرانی با تفکر جهادی و انقلابی بر سر مجموعه ها قرار نگرفتند و این انتخاب‌های نادرست، رانت‌ها و مافیای موجود باعث شده که ظرفیت‌های ملی به دست ناشایستگان بیفتد. ولی شرکت هلیکوپتری ایران یک مورد موفق خصوصی‌سازی بوده است که به واسطه مدیریت لایق و شایسته کاپیتان قیاسی این ظرفیت به خوبی احیا شده و رو به گسترش است و برای سایر موارد خصوصی سازی الگوی خوبی می‌باشد.

وی تاکید کرد: در بحث اورژانس هوایی کشور، در صدد تقویت آن هستیم و سعی میکنیم ظرفیت این شرکت به سایر دستگاه ها برای استفاده هرچه بهتر معرفی کنیم؛ در صورت مشکلات موردی هم می‌توانیم پیگیری‌های لازم را جهت رفع مشکلات داشته باشیم.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه وقتی دستگاهی شامل خصوصی‌سازی می شود نباید به این معنا باشد که دولت و مجلس به طور کل آن را رها کنند تصریح کرد: در درجه اول دولت باید رصد و نظارت بر پیشرفت مجموعه‌ها داشته باشد و بعد مجلس در صورت مشکل و معضل باید از وزیران توضیح بخواهد. البته در این فعالیت‌ها مجلس باید حمایت‌هایی را به عنوان حمایت از تولید داشته باشد. در زمینه تخلفاتی که در تغییر کاربری شرکت های خصوصی به خاطر ورشکستگی ایجاد می شود قوه قضاییه هم باید ورود کنند.

خودکفایی در تعمیرات بالگردی با وجود تحریم ها

ابتدای این بازدید کاپیتان قیاسی، مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران گفت: این شرکت فرمان جوان گرایی حضرت آقا را لبیک گفته است و در عین حفظ بزرگان با تجربه در حال حاضر سنین مدیریتی شرکت 37 و 38 سال می‌باشد.

کاپیتان قیاسی با اشاره به اثرات تحریم بر این شرکت با بیان اینکه کنگره آمریکا با بیش از 20 دستورالعمل تحریمی علیه صنعت هوانوردی بیشترین تحریم‌ها را در این صنعت داشته است تصریح کرد: اگر تحریم ها را در دو قسمت تامین و تعمیر قطعات در نظر بگیریم در شرایط تحریمی اخیر در هر دو قسمت ما با سختی مواجه شدیم ولی به اتکاء نیروهای جوان که بالاترین سطح بین المللی تخصص تعمیرات را دارند، الان در تعمیرات خود کفا هستیم. توان تعمیرات بالگردی را در ایران فقط این شرکت و شرکت پنها دارند.

وی با اشاره به دیگر خدمات شایسته تعمیراتی این شرکت، تصریح کرد: اورهال موتور بالگردهای اورژانس از دیگر خدمات این شرکت است که اگر تحریم ها نبود این شرکت میتوانست خدماتی در اورهال موتورها به همسایگان کشور ارائه کند.22 هزار ماموریت هوایی همزمان با آغاز طرح تحول سلامت

در این بازدید همچنین  رییس اورژانس هوایی کشور با بیان اینکه از زمان شروع طرح تحول سلامت 22 هزار ماموریت هوایی و 32 هزار نجات بیمار و مجروح بدحال داشته ایم که نشانه‌ی همکاری خوب این شرکت با اورژانس بوده عنوان کرد: در حالی که خدمات اورژانس هوایی گران قیمت هست و نیاز واقعی کشور سالانه 32 هزار ماموریت هوایی است و این گریزی ندارد مگر اینکه قانون گذاران محترم اعتباراتی را در این مسیر قرار دهند تا شرکت های هلیکوپتری بتوانند در حوزه غیرنظامی قدرت و توانمندی خود را ارتقا دهند و وزارت بهداشت و مردم هم از خدمات آنها بهره ببرند.

سرور با اشاره به اثرگذاری مفید شرکت هلیکوپتری ایران گفت: از زمانی که در الیگودرز بالگرد این شرکت مستقر شده به گزارش دانشگاه علوم پزشکی لرستان مرگ مادران باردار در 3 سال اخیر به صفر رسیده است. مادرانی که با اولین برف های زمستانی راه های مواصلاتی شان به مراکز بسته می شود و نگاه شان به بالگردهای امدادی است. همچنین در کهگیلویه و بویراحمد دو بالگرد این شرکت در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست